Z Občine Škofja Loka – podpisniki so župan mag. Miha Ješe, poveljnik CZ občine Nikolaj Kržišnik in višji svetovalec za prometno infrastrukturo Davor Prelogar – so izdali javni poziv vsem lastnikom, da na lastne stroške na zemljiščih v njihovi lasti odstranijo podrto in stoječe drevje ter nestabilne drevesne panje, ki v varovalnem pasu občinskih cest na območju občine ovirajo nemoten promet, ob naravnih in drugih nesrečah pa predstavljajo pretečo nevarnost, ki ogroža življenja ljudi, živali in njihovo premoženje.

Poziv, ki ga lahko najdete tudi TU, objavljam v celoti.

Na podlagi 37. člena, v povezavi z 12., 13., 85. in 98. členom Zakona o varstvu pred naravnimi in drugimi nesrečami (Ur. list RS, št. 51/06 uradno prečiščeno besedilo in 97/10), ter na podlagi 96. in 97. člena Zakona o cestah (Ur. list RS, št. 109/10 in spremembe) kot ukrep zagotavljanja osnovnih pogojev za življenje ter odpravljanje posledic naravnih in drugih nesreč, ukrep za preprečevanje in zmanjševanje posledic naravnih in drugih nesreč ter ukrep vzdrževanja varovalnega pasu ob občinskih cestah izdajam

 J A V N I     P O Z I V

vsem lastnikom, da na lastne stroške na zemljiščih v njihovi lasti odstranijo podrto in stoječe drevje ter nestabilne drevesne panje, ki v varovalnem pasu občinskih cest na območju občine Škofja Loka ovirajo nemoten promet po teh cestah, ob naravnih in drugih nesrečah pa predstavljajo pretečo nevarnost, ki ogroža življenja ljudi, živali in njihovo premoženje.

  1. Vsi lastniki gozdov in zemljišč naj na lastne stroške odstranijo v zadnji ujmi podrto in nevarno stoječe drevje ter vse nestabilne drevesne panje v varovalnem pasu ob občinskih cestah. S tem bodo preprečili nastajanje dodatne škode na občinskih cestah, drugi javni in zasebni infrastrukturi ter znižali realno in potencialno ogroženost ob naravnih ujmah.
  2. Vsi lastniki zemljišč naj po načelih skrbnega gospodarja najpozneje do konca meseca FEBRUARJA 2018 izvedejo čiščenje svojih zemljišč in gozdov v območju varovalnega pasu ob občinskih cestah. V prihodnje naj te naloge izvajajo sproti in redno. S tem se bo bistveno pripomoglo k zmanjšanju ogroženosti življenja ljudi, živali in premoženja ob naravnih in drugih nesrečah. Znižali pa se bodo tudi interventni stroški zaščite, reševanja in pomoči ter sanacij ob in po takih nesrečah v naši občini.
  3. V kolikor lastniki gozdov in drugih zemljišč v območju varovalnega pasu ob občinskih cestah do določenega roka teh nalog ne bodo izvedli sami, bo občina zadevo predala v reševanje pristojnim službam.
  4. Navedene naloge morajo izvajalci izvajati skladno z veljavnimi predpisi in standardi tako, da ni ogrožena njihova osebna varnost oziroma da pri tem niso ogrožena življenja ljudi, živali in premoženja.
  5. Istočasno pozivamo vse lastnike gozdov, da do poletja pospravijo tudi podrto drevje v gozdovih, da preprečijo širitev podlubnikov. 

Simbolična fotografija: ZON