Serijski državni prvaki, rokometaši Celja Pivovarne Laško, so se morali v 13. kolu lige NLB na gostovanju v Škofji Loki pošteno potruditi za novi dve točki. Na Podnu so le stežka strli čvrst odpor Urbanscape Loke, ki je drago prodala svojo kožo in bila zgolj za dva zadetka prekratka (28:30).

Čeprav so Celjani v prvem polčasu nekajkrat pobegnili za štiri zadetke, so varovani trenerja Roberta Beguša po glavnem odmoru odlično strnili vrste in deset minut pred koncem obračuna celo izenačili na 26:26, po dveh zaporednih zadetkih Andreja Berganta so bili v zaključku le gol zadaj (28:29), a je zmagovalca odločil William Accambray.

Pri gostiteljih je pet zadetkov prispeval Alen Šibanc, po štiri pa četverica igralcev – Matija Vrbinc, Grega Jamnik, Andrej Bergant in Milan Marinović. V prihodnjem kolu bodo Ločani ravno tako igrali doma, v soboto, 15. decembra, bodo ob 20. uri na Podnu gostili zadnjeuvrščeno zasedbo Sviša.

»V dvoboj smo vstopili s prevelikim spoštovanjem do nasprotnika, kar zna tako kakovostna ekipa, kot je celjska, kaznovati. Tekmeci so prednost ohranjali do sredine drugega polčasa, nato smo jih ujeli. Na koncu nam je zmanjkalo tudi malo sreče,« je pod opravljeno črto potegnil rokometaš Loke Luka Plestenjak.

Avtor: Janez Porenta