Na včerajšnjem kolesarskem prazniku, 38. Maratonu Franja BTC City, ki tradicionalno prečka tudi naše konce, so odlično nastopili tudi škofjeloški udeleženci. V poplavi rezultatov bi bilo vse Ločanke in Ločane seveda nemogoče najti, zato sem se omejil predvsem na član(ic)e Športnega društva Koloka, ki so na velikem in malem maratonu krojili vrh.

Tako je na velikem maratonu med moškimi v skupni razvrstitvi Andrej Draksler med 1000 tekmovalci zasedel odlično 19. mesto s časom 3;39:44,5, med Slovenci je bil sedmi, v svoji kategoriji A pa osmi. Med ženskami se je z vrhunsko uvrstitvijo, 8. mestom, in časom 4;08:58,6 izkazala Lara Maretič, ki je bila tretja v svoji kategoriji A. Zelo dobro se je na 24. mestu odrezala tudi Gita Mihovec (4;37:24,2), ki ni članica Koloke, v kategoriji A je ciljno črto prečkala kot sedma.

Na malem maratonu je med moškimi Miha Malus s časom 2;26:03,0 zasedel 24. mesto, v svoji kategoriji C pa premoč priznal le enemu tekmecu. Med ženskami pa je blestela Maja Cvirn Činku s petim mestom (2;44:51,4) in zmago v kategoriji C. Zanimivost: s tem časom bi se med moškimi, ki jih je tekmovalo skoraj 1200, uvrstila na 181. mesto! Na zmagovalnem odru je bila tudi Darja Prevodnik, ki je v kategoriji B zasedla 3. mesto, skupno pa je bila 23. (2;57:42,0), tik za Špelo Mezek (2;57:41,8).

Iskrene čestitke vsem omenjenim, pa seveda tudi vsem ostalim udeležencem Franje!

Avtor: Janez Porenta