Vam je prispevek všeč?

V začetku meseca je na različnih koncih Slovenije potekalo 48. Tekmovanje mladih glasbenikov Republike Slovenije (TEMSIG 2019), na katerem so se predstavili tudi učenke in učenci Glasbene šole Škofja Loka in dosegli nekaj odličnih rezultatov. Objavljam jih po kategorijah.

Elizabeta Švab (2017)

 

KOMORNE SKUPINE S TROBILI:

Trobilni kvintet (Janez Jesenovec, Blaž Bukovnik – oba trobenta, Pavel Karlin – krilni rog, Lenart Maček – pozavna, Domen Oblak – tuba) > I. b kategorija (zlata plaketa, 1. nagrada, 97,33 točke – 1. mesto med 5 komornimi skupinami); mentor: Alojz Kompan, prof.

KLARINET:

Elizabeta Švab > I. a kategorija (zlata plaketa, 95,33 točke – 7. mesto med 19 tekmovalci); mentorica: Ester Nives Škvorc, mag. akad. glas.; klavirska spremljava: Katarina Tominec, spec.

FLAVTA:

Dora Hostnik > I. a kategorija (srebrna plaketa, 92,67 točke – 23. mesto med 30 tekmovalci); mentor: Luka Železnik, mag. art.; klavirska spremljava: Katarina Tominec, spec.

SAKSOFON:

Julija Demšar > I. a kategorija (srebrna plaketa, 90 točk – 15. mesto med 21 tekmovalci); mentorica: Irena Šmid, prof.; klavirska spremljava: Katja Činč, univ. spec. mus.

Jakob Žorž > I. c kategorija (srebrna plaketa, 94,33 točke – 9. mesto med 13 tekmovalci); mentorica: Irena Šmid, prof.; klavirska spremljava: Katja Činč, univ. spec. mus.

KLAVIR:

Marija Omejc > I. c kategorija (bronasta plaketa, 88 točk – 17. mesto med 20 tekmovalci); mentor: Tilen Draksler, prof.

PETJE:

Črt Vodopivec > I. a kategorija (bronasta plaketa, 88 točk – 31. mesto med 33 tekmovalci); mentor: Janez Hostnik, prof.; klavirska spremljava: Katarina Tominec, spec.

Katja Luznar > I. a kategorija (bronasta plaketa, 87,33 točke – 32. mesto med 33 tekmovalci); mentor: Janez Hostnik, prof.; klavirska spremljava: Katarina Tominec, spec.

Klara Koder > I. b kategorija (srebrna plaketa, 91,33 točke – 9. mesto med 11 tekmovalci); mentorica: Saška Kolarič, spec.; klavirska spremljava: Jasna Jan Sešek, prof.

Johana Purgar > II. a kategorija (srebrna plaketa, 90,67 točke – 7. mesto med 9 tekmovalci); mentorica: Saška Kolarič, spec.; klavirska spremljava: Jasna Jan Sešek, prof.

Maruša Krmelj > II. a kategorija (priznanje za udeležbo); mentorica: Saška Kolarič, spec.; klavirska spremljava: Gašper Jereb, prof.

Čestitke vsem prejemnicam in prejemnikom priznanj in uspešno glasbeno pot še naprej!

Foto: Glasbena šola Škofja Loka (na fotografiji iz leta 2017 zlata Elizabeta Švab)

Avtor: Janez Porenta

0 0 votes
Article Rating