V okviru tradicionalnega pohoda Pot ob žici v Ljubljani, ki je letos – minuli konec tedna – doživel že 62. izvedbo, so izpeljali tudi trikilometrski tek za učence osnovnih in dijake srednjih šol. V obeh konkurencah je mišice pokazala tudi Škofja Loka!

V kategoriji osnovnošolskih učencev je bila s časom 11:58 najhitrejša prva ekipa Osnovne šole Ivana Groharja, ki so jo sestavljali Luka Kustec, Matic Zupanc in Gaber Bratož. Trojka OŠ Ivana Groharja 5 v postavi Žiga Križaj, Nace Rant in Lenart Križaj je končala na osmem mestu. V ženski konkurenci je ekipa OŠ Ivana Groharja 4 pristala na 22. mestu, trojko so sestavljale Valentina Šink, Ema Šubic in Manca Žagar.

Tudi v konkurenci srednjih šol so bile zelo uspešne dijakinje Gimnazije Škofja Loka, ki so zasedle drugo mesto, premoč pa s časom 13:48 priznale le trojki Gimnazije Bežigrad. Tekmovale so Neža Rant, Nastja Košir in Petra Podlipnik.

Vsem mladim škofjeloškim tekmovalkam in tekmovalcem iskreno čestitam!

Avtor: Janez Porenta