Vam je prispevek všeč?

Že 26. izvedba svetovnega prvenstva v FCC (Firefighter Combat Challenge) v ameriškem Louisvillu v Kentuckyju je imela konec oktobra tudi škofjeloški pridih. Zanj je kot udeleženec poskrbel namestnik poveljnika Prostovoljnega gasilskega društva (PGD) Trata Rok Košir, ki se je tekmovanja udeležil skupaj s predsednikom pobratenega društva iz PGD Gorenja vas Gregorjem Stanonikom. V finalu posamične kategorije v konkurenci 194 tekmovalcev z vsega sveta je Rok (S-Gard Team) dosegel osebni rekord (1:41,50, pred tem 1:53 in 1:47), na družbenem omrežju pa svoj nastop komentiral takole: »Zmanjkalo mi je čisto malo, pa bi se uvrstil v ‘Lion’s Den’ (nekaj posebnega). Za naprej bo treba resneje trenirati. In počakati prihodnje leto.«

Skupaj je nastopilo okrog 500 udeležencev. V tekmovanju dvojic sta sicer Anže Habjan in Gregor Stanonik postala svetovna podprvaka, v štafetah pa je ekipa S-Gard Team Slovenija (Habjan, Stanonik, Domen Pavlič, Matic Zupan in Sebastjan Vovko) ravno tako zasedla drugo mesto. V obeh kategorijah je slovenskim predstavnikom do zmage zmanjkala manj kot sekunda. Vovko je v mešanih dvojicah skupaj z Američanko Brittany Hoffman zasedel tretje mesto. Že prvi finalni dan je bil Stanonik prvi v kategoriji chief, Vovko drugi v kategoriji over 40, ekipno pa so bili Slovenci tretji.