Velik talent in široko znanje bosta očitno daleč pripeljala še enega škofjeloškega nogometaša. 16-letni ofenzivni zvezni igralec Leo Rimac je namreč športno pot začel v NK Škofja Loka, se od tam preselil v mlajše selekcije Olimpije, od tam pa – kot sem TUKAJ poročal poleti – na tuje, in sicer k zagrebškemu velikanu Dinamu.

Tam je očitno že opozoril nase, saj je njegov nesporni talent hitro opazil novi selektor hrvaške (!) reprezentance do 17 let, nekdanji vrhunski nogometaš in reprezentant Robert Jarni, ki je Lea vpoklical v hrvaško izbrano vrsto U-17!

Doslej je že trikrat oblekel dres s hrvaškim grbom, in sicer na avgustovskem prijateljskem turnirju na Madžarskem. Že v prvem dvoboju s Turčijo pa je Rimac kot adut s klopi, na igrišče je pritekel v 79. minuti, prvič tudi zadel – in sicer v četrti minuti sodnikovega dodatka za končni izid 2:2.

Že v drugem obračunu z Madžarsko (2:2) je Leo začel v prvi enajsterici in na igrišču ostal ves prvi polčas, medtem ko je proti Islandiji (6:1) ponovno vskočil s klopi – v 65. minuti. Obetavnemu Leu Rimcu seveda želim še veliko uspehov na klubski in reprezentančni poti tudi v prihodnje!

Vir: HNS-CFF

Povzel: Janez Porenta