V okviru tradicionalnega 42. Teka na Šmarno goro je minuli konec tedna v Tacnu potekalo tudi prvenstvo Slovenije v gorskih tekih za pionirke in pionirje, ki sta se ga udeležili tudi obetavni tekačici Atletskega kluba Škofja Loka.

Zelo se je na 2,5 kilometra dolgi progi izkazala Manca Kavčič, s časom 13:29,5 zasedla tretje mesto in osvojila bronasto odličje, s čimer je ponovila uspeh s septembrskega državnega prvenstva v gorskih tekih za srednje šole.

Njen uspeh je s časom 13:54,7 dopolnila Zoja Ikič, ki je pristala v zlati sredini in zasedla sedmo mesto. Sicer je na 11,5-kilometrskem Teku na Šmarno goro nastopil še en predstavnik AK Škofja Loka, Jan Habjan, ki je s časom 1;17:29,1 zasedel 25. mesto.

Vsem trem obetavnim tekačem AK Škofja Loka iskreno čestitam in želim podobnih uspehov tudi v prihodnje!

Vir: FB AK Škofja Loka in Šmarnogorski teki

Povzel: Janez Porenta