Nogometaši Arola Škofje Loke so se v 6. kolu nove sezone 3. SNL zahod razveselili prve zmage. Potem ko so se v 4. kolu na domačem puštalskem igrišču dokopali do prve točke (1:1 proti Postojni), so minulo soboto prav tako na domačem terenu vendarle osvojili tudi vse tri točke, z 1:0 so odpravili Savo Kranj. Mož odločitve je bil Tilen Dolenc, ki je edini gol na tekmi zabil že v 9. minuti.

Začetna enajsterica Ločanov je bila: Anže Povirk, Tilen Avguštin, Tadej Stanonik, Viler Jović, Hasan Ljubijankić, Tilen Dolenc, Blaž Dobnikar, Sandi Hirkić, Blaž Poljanec, Luka Bobnar in Nermin Beganović. V drugem polčasu je trener Andrej Janežič v igro poslal še Josipa Matanoviča, Harisa Maksimoviča, Anžeta Rožmana in Luko Novaka.

Kranjčani so od 82. minute igrali z igralcem manj, saj si je Luka Iličič z drugim rumenim kartonom prislužil predčasno pot pod prho. Arol Škofja Loka zdaj s štirimi točkami zaseda 10. mesto na 14-članski ligaški razpredelnici, nov izziv pa jo čaka v soboto na gostovanju pri ljubljanski Svobodi. Nogometaši Žirov pa še naprej ostajajo brez zmage, z dvema neodločenima izidoma in štirimi porazi.

Loškim nogometašem čestitam za zmago in jim želim uspešno nadaljevanje sezone!

Avtor: Janez Porenta