Kot poroča današnji Dnevnik, je specializirano državno tožilstvo (SDT) umaknilo zahtevo za sodno preiskavo zoper škofjeloška policista Davida Oblaka in Dejana Kelemana, ki sta 29. novembra 2015 po navodilih policijskih sindikalistov ustavila ministra za javno upravo Borisa Koprivnikarja, bo pa nadaljevalo pregon zoper sindikaliste, ki naj bi sodelovali pri načrtovanju kontrole.

Ljubljanska sodnica Mojca Kocjančič je zavrgla zahtevo za sodno preiskavo zoper policista, saj je SDT umaknilo zahtevo za preiskavo zaradi suma zlorabe uradnega položaja. Tožilstvo je ob umiku zahteve navedlo, da po spremembi kazenskega zakonika, veljavnega od lanskega julija, Oblakovo in Kelemanovo dejanje ni več kaznivo, zato tudi ni več zakonske podlage za uvedbo kazenskega postopka.

Kot Dnevnik navaja besede Oblakovega zagovornika Davida Sluge, je z odločitvijo tožilstva zadovoljen, čeprav je po njegovem prepozen. Kot zatrjuje Sluga, bistvene spremembe kazenskega zakonika ni, zato mora biti dejanski razlog za umik zahteve za preiskavo drugje: »Po mojem mnenju je lahko le v tem, da več kot očitno ni šlo za kaznivo dejanje in je tožilstvo to ugotovilo relativno pozno.«

Spomnimo: po koncertu banda OF (Over Forty), katerega član je tudi Koprivnikar, v Loškem pubu je ministra patrulja zaustavila na poti domov in mu odredila preizkus alkoholiziranosti, vendar je Koprivnikar napihal znotraj dovoljene meje. Zadeva je tedaj močno odmevala v slovenski javnosti, »tretji polčas« pa dobila nekaj mesecev pozneje, ko je neznani pošiljatelj javno obelodanil dogovarjanje sindikalistov, da bodo ministru postavili zasedo.

Foto: Ministrstvo za javno upravo